Zewnętrzne siatki dla kota – czy dają radę?

Z pewnością kochasz swego kota. Chcesz mu zapewnić bezpieczeństwo. Zastanawiasz się, czy siatki ochronne będą wystarczające? Spróbujmy znaleźć odpowiedź. Sprawdźmy też, na czym polega montaż siatki dla kota i czy można zrobić to samodzielnie.

Siatka na okna dla kota

Zarówno mieszkanie w bloku, jak i dom jednorodzinny wiąże się z pewnym ryzykiem. Zwłaszcza gdy mowa o tzw. kotach domownikach, których nie wypuszcza się na zewnątrz. Niemniej instynkt robi swoje. Nasze pupile mogą skorzystać z okazji, by się wymknąć… No i problem gotowy. Z pomocą przychodzą siatki dla kota na oknach.

To proste. Siatka dla kota na okno stanowi pewną barierę, która nie pozwala zwierzakowi uciec. Jednocześnie może on spędzać czas na świeżym powietrzu. Taki sprzęt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, więc kot go nie zniszczy pazurkami. W ten sposób uniknie upadku z dużej wysokości (mieszkanie w bloku), potrącenia przez samochód lub ataku psa (częste zjawisko wśród domów jednorodzinnych). Inne koty również nie zrobią mu krzywdy.

Siatka ochronna na balkon

Podobnie działa kocia siatka na balkonie. To właściwie te same materiały. Różnica polega jednak na tym, że obszar ochrony jest większy, a i montaż to bardziej skomplikowana sprawa. Niemniej tego typu zabezpieczenie dla kota pozwoli mu obserwować świat na zewnątrz bez ryzyka utraty zdrowia lub życia. Warto zauważyć, że profesjonalne siatki dla kotów również ochronią sam balkon. W końcu gołębie potrafią narobić trochę bałaganu, prawda? Odkryty balkon to dla nich świetne miejsce na nocleg. Mocne siatki balkonowe to więc dobry sposób na gołębie oraz rozwiązanie problemu, jak zabezpieczyć mieszkanie przed wypadnięciem kota.

Montaż siatki balkonowej

Porozmawiajmy o montażu siatki. Czy można to zrobić na własną rękę? Można, ale to prosta droga do kłopotów. Trzeba wiedzieć, jak to zrobić poprawnie. Tylko w ten sposób siatka balkonowa dla kotów będzie skuteczna. To samo dotyczy systemów okiennych. Poza tym profesjonalny montaż siatki zapewni jej funkcjonalność przez bardzo długi czas. Siatki zabezpieczające dla zwierząt muszą uwzględnić nierówności ściany czy samą konstrukcję obiektu. Inaczej będą podatne na niekorzystne warunki atmosferyczne. Mogą zrobić się szpary… Tak, zdecydowanie lepiej jest od razu zaufać specjalistom.

Siatki dla kota – ceny

Jak widzisz, siatka na balkon dla kota daje radę. To naprawdę skuteczny sposób na bezpieczeństwo zwierzaka. A ile kosztuje takie rozwiązanie? To zależy. Trudno podać konkretne kwoty, ponieważ balkony mają różne wymiary. Nie bez znaczenia są też warunki montażu. Wprawdzie siatki dla kota na okna to mniej skomplikowane zagadnienie, ale i tu najlepiej poprosić o wycenę indywidualnie.