Karma dla psa godna polecenia – poznaj markę KOEMA

Mokra karma cieszy się dzisiaj znacznie większą popularnością niż sucha karma. Przede wszystkim dlatego, że łatwiej zorientować się, co znajduje się w jej środku, a zwierzęta uwielbiają świeże mięso. Co ważne, mokra karma pozwala również na odpowiednie nawodnienie organizmu zwierzęcia. Mokrą karmę także jednak trzeba wybierać świadomie.

Karma dla psa- karm tak, jakbyś karmił siebie

Marka KOEMA to produkty najwyższej jakości zarówno dla dorosłych, jak i młodych psów ras bardzo różnych. Przede wszystkim karmy dedykowane są dla dorosłych psów o różnych potrzebach, co jest szczególnie istotne. Mamy więc karmę dla psów aktywnych z kaczką, która ma nie tylko odpowiednio dużo tłuszczu, lecz również cennego białka. Psom, które mają problemy z chorobami układu pokarmowego i delikatnych żołądek, podawać za to warto karmę z delikatną i lekką jagnięciną bogatą w składniki odżywcze i mineralne. W końcu na przykład dla psów z osłabioną odpornością dobrym wyborem będzie karma z dzika, którego mięso jest czterokrotnie bogatsze w składniki odżywcze i mineralne niż zwierząt rzeźnych.

Dla psów dorosłych, starszych, a także szczeniaków przede wszystkim umiejętnie trzeba dobierać pokarm tak, by zaspokajał ich konkretne potrzeby. W wieku przypadkach karma bezzbożowa jest najlepszym możliwym rozwiązaniem. Karmy suche dobrej jakości też można stosować, natomiast trzeba pamiętać, że pies musi się także nawadniać. Najważniejsze jest — i z tego wyrosła filozofia marki KOEMA — żeby karmić psy świadomie, odpowiedzialnie, będąc świadomym ich potrzeb i umiejętnie na nie odpowiadając. Więcej https://koema.pl/

Karmy dla dorosłych psów

KOEMA jako marka karmy dla psów stworzyła zestaw różnorodnych karm mokrych, musów oraz przysmaków dla psów. Ważne jest, że dla właścicielek marki nie ma znaczenia, czy to karma sucha, mokra, przekąska czy główny posiłek — jakość jedzenia dla psa za każdym razem musi być równie wysoka. To ogromny plus, ponieważ niestety na polskim (i nie tylko polskim) rynku można znaleźć szereg karm, których skład jest bardzo daleki od wymarzonego. Przede wszystkim na pierwszym miejscu zawsze powinno być mięso. Dobrej jakości, odpowiednio dobrane, przygotowane mięso, które pozwoli psom przyswoić wiele bezcennych składników odżywczych i mineralnych, tłuszcz i białko w odpowiednich ilościach. Oczywiście mięso uzupełnia się odpowiednio dobranymi składnikami warzywnymi, natomiast stanowią one dodatek, a nie motyw przewodni karmy.

Skład karmy jest istotny w codziennym żywieniu zwierzęcia, a nie tylko wtedy, gdy pojawiają się problemy. KOEMA doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego  skład każdej karmy jest bardzo dobrze przemyślany, zbilansowany, dopasowany do konkretnych potrzeb zwierzęcia. Zupełnie czegoś innego potrzebuje przecież pies o wrażliwym żołądku i ten, który ma naturę sportowca…

Sucha karma czy jednak mokra?

Każda z tych dwóch karm ma swoje zalety. Karmę suchą się zdecydowanie łatwiej przechowuje, dłużej zachowuje ona swoje właściwości, natomiast nie da się także ukryć, że jej ocena jest trudniejsza. Musisz dokładnie studiować jej skład. Ponadto nie pozwoli ona psu się nawodnić. W przypadku karmy mokrej, szczególnie otwartej, trzeba być bardziej uważnym jeśli chodzi o przechowywanie, natomiast jest ona często lepiej przyswajalna, ma lepszy skład, a do tego pozwala psom się nie tylko odżywić, ale i nawodnić. Za każdym razem, przy każdym pojedynczym zakupie, decydować jednak powinien przede wszystkim skład. Można sobie bowiem wyobrazić kiepskiej jakości karmę mokrą i naprawdę dobrą suchą karmę. Na szczęście produkty marki KOEMA niezależnie od rodzaju spełniają najwyższe standardy jakości.