Jak dopasować linki treningowe dla psów?

Coraz częściej linka treningowa staje się rewelacyjną alternatywą dla smyczy. Przede wszystkim doskonale sprawdza się na spacerach w terenie, jest niezastąpiona w trakcie szkoleń i wyróżnia się dużą skutecznością oraz zapewnia bezpieczeństwo. Smycz treningowa pojawia się więc na wyposażeniu mniejszych i większych psów, a opiekunowie doceniają zalety dobrze dobranych do potrzeb akcesoriów.

Linka treningowa szyta na miarę

W naszej ofercie na Malier Studio znaleźć można różnorodne linki treningowe, które bez problemu dopasujesz do masy, wielkości czy temperamentu twojego psa oraz oczywiście samego rodzaju aktywności. Ten rodzaj dodatku sprawdza się bowiem w procesie szkolenia i wychowania pupila, a różnorodne długości, szerokości, materiały oraz detale pozwalają dopasować idealne linki do konkretnych zastosowań. I to właśnie jest kluczowe, by akcesoria mogły spełniać swoje zadanie i by zarówno opiekun, jak i pies mogli czerpać satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu.

Kiedy przydaje się smycz treningowa?

Wybierając linki treningowe, warto skupić się najpierw na ich szerokości. Ta powinna być dostosowana do wagi psa. Mniejsze rasy będą potrzebować lekkich i wąskich akcesoriów, natomiast duże i olbrzymie odpowiednio szerokiej, by w momencie pobudzenia nie zerwały materiału. Warto przy tym wziąć też pod uwagę charakter psa oraz to, jak reaguje on na nawet minimalne napięcie linki, a także przyzwyczajenia i wygodę opiekuna. Czasem łatwiej pracuje się z cieńszymi dodatkami. Niektóre linki wyposażone są też rączką. Sprawdza się ona, szczególnie gdy pupil jest płochliwy, reaguje na inne zwierzęta, więc w czasie spaceru potrzebna jest większa kontrola. To samo dotyczy sytuacji, gdy pies potrafi mocno pociągnąć, a to sprawia, że szczególnie gdy są niekorzystne warunki atmosferyczne, linka może się po prostu wyślizgnąć z dłoni. Natomiast dla pupila, który lubi pohasać w terenie porośniętym, dodatek zakończony na płasko będzie lepszy i bardziej bezpieczny.

Wygodne i funkcjonalne linki treningowe

Pracę w posłuszeństwie na świeżym powietrzu warto prowadzić z linką treningową odpowiedniej długości. Przy podstawowych zadaniach doskonale sprawdzają się akcesoria nawet ośmiometrowe. Te krótsze z powodzeniem zastąpić mogą smycz miejską. Przy treningu komunikacji – gdy na przykład pies ciągnie do każdego innego czworonoga lub szczeka na wszystko, co się rusza, warto postawić na większy dystans. Wówczas linka może mieć minimum 10 metrów. Oczywiście w mieście będą konieczne krótsze rozwiązania, ale to teren będzie dawać prawdziwe pole do popisu.