Jak wybrać budę dla psa? – o tym musisz pamiętać

Buda nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Dla tzw. psów towarzyszących czy chociażby dobermanów będzie fatalnym rozwiązaniem. Jeśli jednak jesteś właścicielem/ką husky, berneńskiego psa pasterskiego czy owczarka podhalańskiego, buda może być dla niego świetnym miejsce do odpoczynku.

To tutaj schroni się przed upalnymi promieniami słońca czy deszczem. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając idealny produkt.

Na co zwrócić uwagę, wybierając budę dla psa

Wybierając budę dla psa, należy wziąć pod uwagę wiele aspektów. Swój czas będzie w niej spędzało żywe zwierzę, a więc taki domek musi być do niego przystosowany. Do najważniejszych aspektów należą:

  • rozmiar budy – pies powinien móc stanąć na środku budy bez schylania głowy; otwór natomiast musi być niższy i szerszy od psa;
  • rodzaj otworu – część bud posiada kurtynę, która osłania przed zimnem;
  • izolacja – szczególnie ważna wtedy, jeśli pies będzie się znajdował na zewnątrz w trakcie zimnych dni;
  • rodzaj dachu – najpopularniejszy jest dwuspadowy;
  • materiał – choć drewniane budy są ciężkie, to jednocześnie bardziej solidne niż plastikowe.

Warunki dla psa w budzie – to warto wiedzieć

Warto podkreślić, że niezależnie od tego, jak świetną budę kupisz, nie zawsze będzie ona wystarczająca. Kiedy temperatury na zewnątrz spadł do -10 stopni Celsjusza, wówczas od razu należy zabrać zwierzę do ciepłego pomieszczenia zamkniętego.

Należy także pamiętać o higienie. Buda musi być regularnie czyszczona, a pies koniecznie powinien mieć świeżą wodę. Co istotne, czworonóg nie może siedzieć cały dzień w swoim domu. Trzeba go wyprowadzać na spacer co najmniej dwa razy dziennie, a jeśli to możliwe, to nawet częściej.

One thought on “Jak wybrać budę dla psa? – o tym musisz pamiętać

Dodaj komentarz