Jak karmić koty? – podstawowe porady

Czy jesteś właścicielem kota?  Chcesz, aby Twój zwierzak cieszył się jak najdłużej świetną kondycją i samopoczuciem. Jak prawidłowo karmić kota, aby cieszył się witalnością jak najdłużej? Jaką karmę warto mu podawać? Jaką temperaturę powinna mieć? Podpowiadamy poniżej.

Jaką karmę powinny spożywać koty: suchą czy mokrą?

Koty są mięsożercami, ich dieta powinna zawierać określoną ilość składników odżywczych: białka, tłuszcze, węglowodany oraz włókna. Dlatego najlepszą karmą dla zwierzaka jest karma mokra. Charakteryzuje się dużą wilgotnością, zbliżoną do takiej, którą zdobywa kot podczas polowania.

Jaką temperaturę powinna mieć karma, która jest podawana kotu?

W naturalnym środowisku koty zjadają ciepłe i świeże mięso zaraz po polowaniu. Podając zwierzęciu karmę, powinieneś pamiętać o tym. Dlatego podawaj mu karmę, która jest w temperaturze pokojowej. Jeśli zamierzasz podać zwierzęciu taką, która jest wyjęta prosto z lodówki.

Jak często należy karmić kota?

Kot powinien mieć stały dostęp do pożywienia, może przyjmować od 3 do 21 posiłków w ciągu doby. Ich częstotliwość może się zwiększać w zależności od pory doby.

Najwięcej jedzą koty popołudniu, a także wieczorem. Jednorazową porcję kot może zjeść wielkości myszy lub małego ptaka. Żywienie kota należy dostosować do jego wieku.

Okres życia kota dzieli się na etapy

  • Okres wzrostu ok. 1 roku
  • Okres dorosłości do 6 roku życia
  • Okres dojrzałości od 7 roku życia do 12 roku życia
  • Okres starości powyżej 12 roku życia

Dostarczają kotu prawidłowo zbilansowaną dietę, sprawisz, że dłużej będzie cieszył się pełnią życia.

 

One thought on “Jak karmić koty? – podstawowe porady

Dodaj komentarz