Internetowy sklep zoologiczny czy sklep stacjonarny – czym się różnią?

Profesjonalny sklep zoologiczny to miejsce, które z jednej strony zaopatruje właścicieli zwierząt w niezbędne artykuły potrzebne do opieki nad nimi – karmienia, zabawy, wychowania, pielęgnacji i profilaktyki zdrowotnej – z drugiej zaś służy fachową radą i pomocą. Ograniczone możliwości magazynowania, a także zwiększająca się liczba nowych marek produktów sprawiają, że stacjonarne punkty coraz chętniej sięgają po rozwiązanie, jakim jest sprzedaż online. Dzięki temu skutecznie łączą zalety obu rozwiązań – internetowy sklep zoologiczny zyskuje zaplecze merytoryczne i “duszę”, a sklep stacjonarny dostęp do oferty szerszej, ciekawszej i atrakcyjniejszej cenowo.

Jakie artykuły oferuje dobry, internetowy sklep zoologiczny?

Asortyment, jaki oferuje internetowy sklep zoologiczny ze względu na duże zaplecze magazynowe może być naprawdę bardzo zróżnicowany. Znajdują się w nim zarówno produkty bazowe takie jak: karmy suche i mokre, akcesoria do karmienia, produkty pielęgnacyjne i higieniczne, jak również asortyment bardziej wyszukany m.in: różnorodne zabawki, akcesoria spacerowe, pomoce behawioralne, naturalne przysmaki, akcesoria do szkolenia, suplementy itp.

Niemniej należy zaznaczyć, że nawet bardzo duży internetowy sklep zoologiczny nie jest w stanie zapewnić swoim klientom wszystkiego, czego mogą potrzebować. Dlatego od kilku lat na rynku zoologicznym pojawia się coraz więcej sklepów specjalistycznych, których oferta ukierunkowana jest na konkretny dział zoologii. Za przykład specjalizacji może posłużyć internetowy sklep zoologiczny ukierunkowany na akwarystykę i terrarystykę, sklep dedykowany opiekunom małych ssaków – gryzoni i królików lub sklep dla zaangażowanych opiekunów psów i kotów, dla których ważne jest odpowiednie wychowanie i żywienie swojego pupila oraz spędzanie z nim czasu w sposób ciekawy i aktywny.

Wybierając internetowy sklep zoologiczny dla siebie i swojego pupila warto więc już na początku określić swoje potrzeby i oczekiwania, a następnie znaleźć taki internetowy sklep zoologiczny, który będzie potrafił im sprostać.

Co zyskuje sklep zoologiczny online na posiadaniu punktu stacjonarnego?

Choć sklep zoologiczny online ma wiele bezsprzecznych zalet, ma też pewne wady, z których na pierwsze miejsce wysuwa się oczywiście brak realnego kontaktu z klientem i idącą za nim mniejsza znajomość jego potrzeb i oczekiwań. Spotykając na co dzień swoich klientów (zarówno tych na 3 jak i na 4 łapach) w punkcie stacjonarnym, profesjonalny sprzedawca można w pełni poznać oferowany przez sklep asortyment, jego mocne i słabe strony, możliwości i ograniczenia. Obsługa sklepu posiadająca taką wiedzą potrafi znacznie lepiej doradzić klientowi sklepu zoologicznego online, nie narażając go na nietrafione zakupy i związane z nimi komplikacje.

Drugą zaletą posiadania przez sklep zoologiczny online punktu stacjonarnego jest to, że o ile nie mieszkasz zbyt daleko, zawsze możesz przyjść i przymierzyć wybrane akcesoria, wypróbować je w działaniu lub po prostu dokładnie obejrzeć je przed zakupem. Aby ułatwić takie działanie, dobre sklepy oferują swoim klientom możliwość rezerwacji towaru z oferty sklepu zoologicznego online i podjęcia ostatecznej decyzji zakupowej na miejscu – w punkcie stacjonarnym.

Oferowane przez dobry sklep zoologiczny online artykuły są dostarczane przez znanych i sprawdzonych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo ich użytkowania. Oczywiście nie bez znaczenia jest także sposób przechowywania towaru przez sklep zoologiczny online – zwłaszcza żywności – oraz jego transport. Nie warto oszczędzać na jakości i korzystać z produktów i sklepów, które nie budzą naszego zaufania. Zawsze dobrym pomysłem jest natomiast zapoznanie się przed zakupem z opiniami innych kupujących o wybranym sklepie, tak aby uniknąć “wpadki” i narażenia swojego pupila na kłopoty zdrowotne.

Sklep zoologiczny z karmą dla psów o specjalnych wymaganiach?

Jeśli jesteś opiekunem zwierzęcia o specjalnych potrzebach żywieniowych zapewne przetestowałeś już wiele karm i suplementów dla swojego pupila. Specjalistyczny, Internetowy sklep zoologiczny z karmą dla psów, który świadomie dobiera marki do swojej oferty, może zaoferować Ci wiele także w tym zakresie. Najlepiej jeśli postawisz na karmy monobiałkowe, bezzbożowe, o możliwie krótkich składach i wykonane ze składników odpowiedniej jakości. Także jeśli jesteś zwolennikiem naturalnego żywienia psów dietą surową (BARF) specjalistyczny sklep zoologiczny z karmą dla psów będzie dla Ciebie świetnym zakupowym wsparciem. Tym lepiej, jeśli poza mięsem, sklep w swojej ofercie posiada także naturalną suplementację diety BARF, a jego pracownicy są odpowiednio przeszkoleni, aby pomóc Ci w jej doborze.

Sklepem, który z pewnością spełni specjalistyczne wymagania Twojego psiaka i pomoże w odpowiednim doborze żywienia do jego potrzeb jest sklep zoologiczny z karmą dla psów PetSmile. Znajdziesz w nim artykuły najwyższej jakości, które są trudno dostępne w większości tradycyjnych sklepów zoologicznych – karmy specjalistyczne, niszowe, w tym małe polskie marki i produkty do diety surowej.

Chcesz porozmawiać o potrzebach żywieniowych swojego pupila i upewnić się, że podawana mu karma nie wpływa negatywnie na jego zdrowie? Internetowy sklep zoologiczny Petsmile oferuje doradztwo nie tylko drogą telefoniczną i mailową – szeroki asortyment dostępny jest również w sklepie stacjonarnym przy ul. Centaura 11 w Gliwicach.

Poszukujesz sklepu zoologicznego prowadzonego przez specjalistów z branży? Wybierz PetSmile!